Töötajate produktiivsus-5 nippi kuidas seda tõsta!

Kindlasti nõustub iga tööandja väitega, et õnnelik ja rahulolev töötaja on motiveeritum ja seeläbi töökam.  Kuidas töötajatesse suhtutakse, kuidas neid motiveeritakse ning milline on töökeskond sellest sõltub töötajate produktiivsus. Kui töötajad tunnevad, et neid tunnustatakse, toetatakse ja peetakse headeks töötajateks, siis nad teevad oma tööd õhinaga ja produktiivsemalt. Järgides erinevaid töökeskonna ja heaolu paremaks muutmise nippe suurendate töötajate motiveeritust ja produktiivsust ja seeläbi ka oma äri kasumlikkust.

Mõned nipid töötajate heaolu ja keskonna parandamiseks:
Väsimuse puhul võib aidata klaas vett

Tundes ennast väsinud ja uimasena, tasub alustada klaasitäie puhta veega, millele võid sisse pigistada veidi värsket sidrunimahla. Veepuudus kehas aeglustab kõiki ensümaatilisi protsesse, mis toob kaasa väsimuse ja kurnatud oleku. Väsimus aga annab kehale signaali, et energia saamiseks võiks kohvi juua. Sellisel puhul tasub alati aga alustada klaasitäie veega. Liigne kohvi tarbimine viib kehast välja vee ning keha annab märku, et soovib vett kuid meie haarame pigem kohvitassi järgi.

 

Töökoha õhukvaliteet

Enamikes siseruumides on õhukvaliteet looduslikust foonist ca 20 korda kehvem. Aastas on üle 250 tööpäeva, mis teeb kokku ca 2000 tundi (25% meie aastasest ajamahust). See on oluline aeg  meie elust ja kes ei sooviks seda veeta tervislikus keskkonnas.

Mõistlik ja oluline on kontrollida kontori õhukvaliteeti!

Oluline, et sinu töökoha õhukvaliteet oleks tervislik ja mõjuks töötajatele positiivselt, sest puhtas keskkonnas ei väsi inimene nii kiiresti ja töötulemus on kvaliteetsem ja produktiivsem, mis omakorda tähendab ettevõttele kasumlikkust.

Millest alustada, et teada saada kuidas on õhukvaliteet sinu töökohal?

Küsitle töötajaid

Teadlik inimene võib aru saada erinevatest märkidest, mis avalduvad inimestel, näiteks töökohal võib tekkida unisus, väsimus, pidev köhatamine (ärritaja hingamisteedes), töötajad on tihti haiged jne.

Kindlam on aga üle kontrollida oma kontori õhukvaliteet.

Tänaseks on see tehtud väga lihtsaks, probleeme õhukvaliteedis saab mõõta ja parandada selleks ettenähtud seadmetega. Kontoriruumide niiskustaseme tõstmine, looduslikufooni loomine kontorites, allergeenide eemaldamine õhust, haigusperioodidel (gripp jne) viiruste eemaldamine õhust) jne.

Kvaliteetsed toidulisandid tervise toetamiseks

Tervis on väga oluline, selleks, et saaksime olla oma kõige paremas vormis ja saaksime täita enda täispotentsiaali nii kodus kui tööl. Sügis-talvisel perioodil on väga oluline pakkuda oma töötajatele kvaliteetseid toidulisandeid, et haiguste periood mööduks kergemate haigusnähtudega ja väheste haigestumistega kollektiivis.

Samuti aitavad toidulisandid:

  • Parandada mälu ja keskendumisvõimet
  • Tõstavad õpivõimet ja teevad uue info omastamise lihtsamaks
  • Tõstavad energiataset ja alandavad stressi
  • Toetavad immuunsüsteemi tööd

Lõõgastus ja puhkus töökohal

Tänapäeva inimese keha ja vaim on pidevalt suure pinge all – liigne istumine paneb valutama selja ja kaela. Kiire elustiil, pidev rööprähklemine ja tööstress kurnavad aga vaimu, tekitavad ärevust, depressiooni ja unehäireid.
Massaaži puhul on täheldatud mitmeid positiivseid efekte kehale ja vaimule. Sellepärast pole ime, et paljud inimesed ei kujuta enam päeva ilma mõnusa massaažita ettegi.
Ärevus väheneb.

Oled kindlasti märganud, et massaaž mõjub rahustavalt ning muretsemine väheneb.

Seljavalud leevenevad.
Neli viiendikku täiskasvanutest on kokku puutunud seljavaludega. Lihaste krooniline ülekoormamine (nt pidev istumine) võib vallandada triger- ehk valupunktide tekke. Kui punkt on aktiivne, saab lihast ilma valuta liigutada vaid vähesel määral. Massaaži käigus muditakse läbi ka need punktid ning valuaistingud vähenevad. Tunned end koheselt paremini!
Head aega, peavalud!
Mõnel inimesel paneb stress ning kiire pingeline elustiil pea valutama. Ühes peavaludega võid pinget tunda ka õlavöötmes ja kaelas. Massaaž, mis keskendub just nendele piirkondadele, aitab sageli lahti saada ka pingetüüpi peavaludest.
Oled rõõmsam ja rahulolevam.
Uuringud näitavad, et massaaž vähendab depressiooni. Seda võib seletada asjaoluga, et massaaž tõstab kehas loomulikku seratoniini ehk õnnehormooni taset. Serotoniin on ajukemikaal, mis mõjutab meie tuju. On leitud, et seratoniinitaseme alanemine põhjustab ärevust, depressiooni ja sundmõtteid.
Sinu uni on kosutavam.
Unehäired on väga levinud probleem. Küllap oled isegi kogenud seda, kuidas uni ei taha sugugi tulla, kui peas keerleb igasuguseid töö- ja muremõtteid. Kehv uni aga sillutab teed kõikvõimalikele tervisehädadele alates vererõhuprobleemidest lõpetades ainevahetushäireteni välja. Massaaž lõdvestab keha nii, et stressihormooni tootmine väheneb ning meel rahuneb. See aga avab ukse kvaliteetsemale unele ning üldisele paremale enesetundele ja töövõimele.
Küllap ei ole võimalust igal tööpäeval massööri juurde minna, kuid sellest polegi lugu, sest sama hästi mõjub ka seanss massaažiseadmetega.
15-20 minutit lõõgastust töökohal maandab pingeid kehas ja vaimus.

Kemikaalivaba töökeskond

Kas tead, et sinu tervist ning heaolu mõjutavad ka kemikaalid meie ümber. Suur osa kemikaalidest tulevad igapäevastest hügieeni- ja puhastusvahenditest.

Kemikaalid mõjutavad otseselt meie heaolu ning õhukvaliteeti ruumides.

Ära kasuta allergiaid tekitavaid ja keemiat sisaldavaid hügieeni- ja puhastusvahendeid, vaid eelista neid, mis on kasulikud nii meie tervisele, loodusele kui ka lemmikloomadele.

B-vitamiin-olulisus ja puuduse sümptomid
B12 vitamiin-puuduse sümptomid beebil

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Close
Categories