Kui tahate rasedaks jääda, siis on ovulatsiooniaja teadmine ülioluline, sest igas kuus on üsna väike võimalus rasestuda. Rasestumine on võimalik ainult ajavahemikus, mis algab umbes viis päeva enne ovulatsiooni ja kestab ovulatsioonipäevani. Need kuus päeva on naise menstruatsioonitsükli viljakad päevad ja nende aluseks on seemneraku eluiga (viis päeva) ja munaraku eluiga (24 tundi). Rasestumise tõenäosus suureneb olulisel määral, kui seksitakse kolmel päeval enne ovulatsiooni ja ovulatsioonipäeval.
- Kui naine seksib kuus või rohkem päeva enne ovulatsiooni, on rasestumise võimalus nullilähedane.
- Seejärel hakkab rasestumise tõenäosus püsivalt suurenema ning on kolm päeva enne ovulatsiooni ja ovulatsioonipäeval 27–33% tõenäoline.
- Pärast seda väheneb rasestumise tõenäosus kiiresti.
- 12–24 tundi pärast ovulatsiooni ei saa naine enam selle tsükli jooksul rasestuda.
Kui tahate olla kindel, et ajastus on õige, võite kasutada seda ovulatsiooni kiirtesti.
- Paar päeva enne arvatavat ovulatsiooni tehke iga päev uriinitest.
- Kui test on positiivne, võib arvata, et ovulatsioon toimub 24–36 tunni pärast, nii et kandke hoolt selle eest, et oleksite koos partneriga selleks valmis!
Millal saan testi teha? Kui olete oma igakuise tsükli põhjal määranud testimise alustamiseks parima päeva, saate testi teha mis tahes ajal sel päeval. Esimese hommikuse uriiniga testimine ei ole soovitatav, kuna see on kontsentreeritud ja võib anda valepositiivse tulemuse. Testimine võiks toimuda vahemikus 10:00 kuni 20:00, üldine soovitus on testida kell 10.00. Testige iga päev umbes samal ajal. Vähendage vedeliku tarbimist 2 tunni jooksul enne testimist.
Kas ma saan raseduse vältimiseks kasutada ovulatsiooni kiirtesti? Ei, testi ei tohiks kasutada rasestumisvastase vahendina.
Kui täpne on ovulatsiooni test? Kliiniline hindamine, milles võrreldi LH ovulatsioonitesti tulemusi teisega kaubanduslikult saadava testiga. Tootja ettevõttesisene kliiniline uuring hõlmas 300 uriiniproovi. Tulemused näitasid >99,9% spetsiifilisust ja >99,9% tundlikkust üldise täpsusega >99,9%.
Mis saab siis, kui testile ei teki ühtegi joont? Kui testile ei ilmu 5 minuti pärast joont, on tulemus kehtetu ja peaksite testi kordama. Kui probleem püsib, võtke meiega ühendust.
Olen testinud 7 päeva ja test pole siiani tuvastanud hormooni tõusu. Mida teha? Kuna igal naisel ei toimu alati ovulatsioon tsükli keskel, ei pruugi te LH tõusu esimesel korral tuvastada. See võib tähendada, et teil pole veel ovulatsiooni toimunud ja peaksite jätkama testimist.
Olen testinud 8 päeva või kauem ja test ikka ei tuvasta hormooni, mis on valesti? Umbes 90% regulaarsete tsüklitega ovuleerivatest naistest kogeb 8–10-päevase testimise ajal hüppelist hormooni tõusu. Kui teil seda siiski ei olnud, siis see võib tähendada, et teil pole sel kuul ovulatsiooni. Võimalik, et sel kuul oli teil lühike tsükkel, mis tähendab, et ovulatsioon oli enne, kui hakkasite testima. Kui aga teil oli sel kuul pikk tsükkel, siis võis testimine toimuda enne, kui ovulatsioon peale hakkas. Võite testimist jätkata ning järgmisel kuul uuesti testida. Ärge muretsege; see on täiesti normaalne, et aegajalt on lühem või pikem tsükkel või ka see, et mõnel kuul ovulatsiooni ei olegi.
Olen kasutanud ovulatsioonitesti kolm kuud ja iga kuu olen näinud hormooni tõusu ja olen olnud ka vahekorras sel päeval. Ma pole veel rasedaks jäänud. Mis on valesti? Esiteks on oluline meeles pidada, et normaalsel ja tervel paaril võibki minna mitu kuud aega rasestumiseks. On palju tegureid, mis võivad mõjutada teie võimet rasestuda isegi siis, kui olete olnud võimeline olla vahekorras oma kõige viljakamatel päevadel. Kindluse mõttes soovitame konsulteerida arstiga.
Mis võib minu testi tulemust segada? Kui olete juba rase, olete hiljuti olnud rase või jõudnud menopausi, võite saada vale tulemuse. Mõned retseptiravimid, nagu süstemenotropiinid ja danasool, võivad samuti mõjutada tulemusi. Kui teil on retseptiravimite koostoimete kohta küsimusi, pidage nõu oma arstiga.
Kas suukaudsed rasestumisvastased vahendid mõjutavad tulemust? Pärast pillide kasutamist võib teie tsükkel olla ebaregulaarne ja võib võtta aega, et see stabiliseeruks.
Kui test suudab määrata minu kõige viljakama aja, siis miks ei saa ma seda kasutada rasestumisvastase vahendina? Sperma võib ellu jääda kuni 72 tundi ja see test ennustab teie LH tõusu ainult kuni 24–36 tundi ette. Seega, kui olete vahekorras enne, kui avastate oma tõusu, võib munarakk siiski viljastada.
Kas alkohol või tavalised ravimid mõjutavad testi? Ei, kuid te peaksite konsulteerima oma arstiga, kui võtate hormonaalseid ravimeid. Samuti hiljutine suuline rasestumisvastaste vahendite kasutamine, rinnaga toitmine või rasedus võivad testi tulemusi mõjutada.
Kui kaua jooned nähtavad jäävad? Parimate tulemuste saamiseks tuleks testi lugeda 3 minuti järel. Positiivne tulemus ei kao kunagi. Värvilised jooned võivad muutuda tumedamaks ja mitme tunni pärast võib ilmuda toonitud taust. Mõned negatiivsed tulemused võivad hiljem kuvada nõrga teise värvi joone. Seetõttu ei tohiks tulemusi lugeda 10 minuti pärast.
Reviews
There are no reviews yet.